347 - Lajmet | MMPH

Lajmet

Zëvendës ministrja Burbuqe Bakija-Deva inauguroj objektin e ri N.K “Higjiena” në De…

24/11/2020 - Zëvendës ministrja e Ministrisë së Ekonomisë̈ dhe Ambientit Burbuqe Bakija-Deva mori pjesë në inaugurimin e objektit të ri të Ndërmarrjes Komunal…

më shumë
Shënohet Dita Botërore e Planifikimit të Qyteteve, përmenden arritjet dhe shpallen fit…

10/11/2020 - Me rastin e Ditës Botërore të Planifikimit të Qyteteve, në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit është shënuar kjo ngjarje me anë të…

më shumë
Ministri Kuçi priti në takim ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi

30/09/2020 - Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin …

më shumë
100 mijë euro që Suhareka ta përfundojë Parkun e Dëshmorëve

15/09/2020 - Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi është takuar sot me kryetarin e Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj. Ministri Kuçi e kryetari M…

më shumë
Ministri Kuçi dhe ambasadori gjerman Rohde flasin për projektet ekonomike dhe rritjen e …

07/09/2020 -   Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e ri gjerman në Kosovë, Jorn Rohde. Bashkë me ambasadorin gjerman, …

më shumë
Edhe 12 muaj kohë shtesë për të aplikuar për legalizimin e ndërtimeve pa leje

11/08/2020 - Prishtinë, 10 gusht 2020 - Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit ka marrë vendim që afati për dorëzimin e aplikacioneve për legalizimin e ndërtimeve pa …

më shumë
Ministri Kuçi bashkëbisedon me ambasadorët evropian për Rimëkëmbjen Ekonomike

10/08/2020 - Prishtinë, 06 Gusht 2020 Nr. 44/20 Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi  ka mbajtur sot një takim virtual me zëvendësshefin e Zyrës s&e…

më shumë
Të gjithë besimtarëve mysliman u uroj festën e Kurban Bajramit!

31/07/2020 - Në këto ditë jo pak të lehta të pandemisë COVID-19, më shumë se kurrë na duhet të jemi të duruar dhe të përçojmë …

më shumë
Arrihet dakordim mes JICA dhe MEA për zgjatje të projektit “Zhvillimi i Kapaciteteve p…

30/07/2020 - U.D.  Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit, z. Mentor Sylmeta dhe Shefi i Kabinetit të Ministrit z. Bedri Berisha zhvilluan nj&e…

më shumë
Kuçi fton donatorët e sektorit të ujërave të jenë monitorues të zgjedhjes së borde…

30/07/2020 - Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi sot ka marrë pjesë në takimin virtual të Këshillit Ndërministror për Ujëra, të ftuar …

më shumë
Ministri Kuçi zotohet për zgjidhjen e problemit të ujit të pijshëm për Gjilanin

28/07/2020 - Prishtinë, 28 Korrik 2020 Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Blerim Kuçi, ka vizituar sot Komunën e Gjilanit, ku është pritur nga kryetari i kësa…

më shumë
Kuçi: Presim që Kuvendi të kalojë Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

25/07/2020 - Ferizaj dhe Drenas, 25 Korrik 2020 -- Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi bashkë me kryeministrit Avdullah Hoti sot kanë qenë në vizitë n&eum…

më shumë
Ministri Kuçi priti në takim Odën Tregtare Kosovaro-Turke

22/07/2020 - Prishtinë, 22.07.2020 - Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, z. Blerim Kuçi ka pritur sot në takim udhëheqësit e Odës Tregtare Kosovaro -Turke, z. Abdurra…

më shumë
Ministri Kuçi takoi Bordin, Menaxhmentin dhe Sindikatën e Telekomit

16/07/2020 - Prishtinë, 16 .07.2020 - Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në takim informues dhe raportues Bordin, Menaxhmentin dhe Sindikatën e Telek…

më shumë
Ministri Blerim Kuçi e kryetari Shpend Ahmeti të vendosur për bashkëpunim në projekte…

14/07/2020 - Prishtinë, 14.07.2020 - Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka mbajtur sot një takim me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. &n…

më shumë