RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 18 Tetor  

  Matoshi: Pa teknologjinë e fundit të filtrave nuk japim leje për termocentralin Kosova e Re

  Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot ka marrë pjesë në aksionin “Ta pastrojmë Kosovën”, që është realizuar në Komunën e Obiliqit. Lexo më shumë

 • 17 Tetor  

  Ministri Matoshi nënshkruan Udhëzim Administrativ të Gjobave për hedhje të mbeturinave

  Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ Nr. 6/2018, i cili parasheh ndëshkime me gjoba mandatore për personat fizik dhe juridik Lexo më shumë

 • 16 Tetor  

  Matoshi e Jashari përuruan fillimin e punimeve në rregullimin e shtratit të lumit Klina në Skenderaj

  Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, në ditën e parë të emërimit të tij si ministër, së bashku me këshilltarët politik e sekretarin Arben Çitaku kanë bërë homazhe tek Kompleksi Memorial "Adem Jashari" në Prekaz. Lexo më shumë

 • 03 Tetor  

  Matoshi pret në takim përfaqësuesit e CEB-it, në fokus banimi social në Kosovë

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi sot kanë pritur në takim përfaqësuesit e CEB-Banka Zhvillimore e Këshillit të Evropës (BZHKE), drejtoreshën e Departamentit të këshillimit teknik, Monica... Lexo më shumë

 • 27 Shtator  

  Ministri Matoshi priti në takim ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot ka pritur në takim zyrtar ambasadorin e Sllovenisë në Kosovë, Bojan Bertoncelj, me të cilin ka diskutuar për fillimin e bashkëpunimit në fushën e mjedisit... Lexo më shumë

 • 26 Shtator  

  MMPH nis aksionin për rrënimin e objekteve pa leje në zonën e mbrojtur të liqenit të Batllavës

  Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në zbatim të ligjit mbi ujërat, më qëllim të mbrojtjes së burimeve ujore dhe zonave të mbrojtura, sot ka filluar me aksionin për rrënimin e 48 objekteve pa leje në afërsi të liqenit të Batllavës.... Lexo më shumë

 • 25 Shtator  

  Matoshi takohet me përfaqësues të Bankës Botërore, në fokus çështjet mjedisore

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, së bashku me këshilltarët politik, sekretarin e MMPH-së, Arben Çitaku dhe kryeshefin e AMMK-së, Ilir Morina, sot kanë takuar përfaqësuesit e Bankës Botërore... Lexo më shumë

 • 21 Shtator  

  Matoshi takon Haskukën, ndan 50 mijë euro për ndërtimin e deponisë inerte në Prizren

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të mjedisit dhe planifikimit hapësinor, Fatmir Matoshi, ka vizituar sot komunën e Prizrenit, ku është pritur nga kryetari i kësaj komune Mytaher Haskuka. Lexo më shumë