RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 13 Qershor  

  Reshitaj merr përkrahje nga Avokati i Popullit për zgjidhjen e problemeve mjedisore

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj priti sot në takim Avokatin e Popullit Hilmi Jashari, me të cilin diskutuan për thellimin e bashkëpunimit mes dy institucioneve. Lexo më shumë

 • 11 Qershor  

  MMPH dhe Ambasada Suedeze thellojnë bashkëpunimin në fushën e mjedisit dhe ndryshimeve klimatike

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj ka pritur sot në takim Ambasadorin Suedez në Kosovë z. Henrik Nilsson, i cili ishte i shoqëruar nga stafi i ambasadës që përcjellin projektet e financuara nga Suedia. Lexo më shumë

 • 26 Maj  

  Reshitaj në Venedik, nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Akademinë Kulturore Evropiane

  Pjesëmarrjen e saj në edicionin e 16-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Arkitekturës së Bienalës në Venedik, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj e konkretizoi me nënshkrimin e një memorandum bashkëpunimi me Akademinë... Lexo më shumë

 • 22 Maj  

  Reshitaj dërgon në Viti projekt në vlerë mbi 1 milion euro

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj sot ka vizituar komunën e Vitisë, ku së bashku me kryetarin e komunës Sokol Haliti, nënshkruan një memorandum bashkëpunimi për Renovimin dhe Ndërtimin e Infrastrukturës mbrojtëse... Lexo më shumë

 • 22 Maj  

  Ministria e Mjedisit shënon 22 majin - Ditën Botërore të Biodiversitetit

  Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) në organizim të përbashkët me institucionet tjera relevante si komunat, OJQ-të “ERA”, “FINQ”, “KERRC” si dhe shoqërinë civile në Kampusin e Universitetit të Pejës “Haxhi Zeka” ... Lexo më shumë

 • 18 Maj  

  Reshitaj në Samitin e Sofjes, kërkon përkrahje për mjedisin

  Në kuadër të Samitit të Sofjes, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, bashkë me Kryeministrin Haradinaj, zv/Kryeministrin Pacolli e zyrtarë tjerë shtetëror, mori pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës, ku para... Lexo më shumë

 • 11 Maj  

  Reshitaj takoi përfaqësuesit e Universiteteve, ofron përkrahje për ekspertet e rinjë

  Më qëllim të rritjes së bashkëpunimit mes ministrisë dhe eksperteve universitar, përkrahjes të sapo diplomuarve në fushën e mjedisit dhe planifikimit hapësinor, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj priti ne takim... Lexo më shumë

 • 10 Maj  

  REAGIM

  Në lidhje me shkrimin e publikuar në portalin ”Arbresh. Info”, mbi pretendimet për punësimet e paligjshme në kabinetin e ministres Albena Reshitaj, sqarojmë se pretendimet e tilla nuk qëndrojnë dhe si të tilla dëmtojnë etikën e gazetarisë ... Lexo më shumë