RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 15 Gusht  

  Matoshi pret në takim përfaqësuesit e Bankës Botërore, kërkon investime për fushën e ujit

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi sot është takuar me ushtruesin e detyrës së Menaxherit të Bankës Botërore për Kosovë, Diego Garidd, Lexo më shumë

 • 14 Gusht  

  MMPH mbështet Komunën e Klinës me 100 mijë euro

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Lexo më shumë

 • 14 Gusht  

  Matoshi takon përfaqësuesit e MCC, diskutojnë për përmirësimin e cilësisë së ajrit

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi sot ka pritur në takim drejtorin ekzekutiv të ‘Fondacioni Mileniumi i Kosovës’, Lexo më shumë

 • 10 Gusht  

  Matoshi mbështet projektin 50 mijë euro për komunën e Hanit të Elezit

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, së bashku me kryetarin e Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, sot kanë nënshkruar një Marrëveshje Mirëkuptimi për projektin “Pastrimi i Lumit Lepenc nga... Lexo më shumë

 • 10 Gusht  

  Matoshi mban mbledhjen e parë të Task Forcës për pastrimin e Kosovës

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot për herë të parë ka mbledhur Task Forcën ndërministrore për fillimin e aksionit “ Ta pastrojmë Kosovën” i cili nis më 15 shtator 2018. Lexo më shumë

 • 04 Gusht  

  Zv. Kryeministri Pacolli: Po investojmë 800 mijë euro në Gjilan

  Në prani të Zv. Kryeministrit të Parë të Qeverisë së Republikës së Kosovës, njëherit Ministrit të MPJ-së Behgjet Pacolli dhe deputetëve Islam Pacolli e Valentina Bunjaku, sot në Gjilan është nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi ndërmjet UD... Lexo më shumë

 • 26 Korrik  

  MMPH me rezultate të ujit në rastin e ngordhjes së peshqve në lumin Mirusha

  Në lidhje me rastin e ngordhjes së peshqve në rrjedhën e lumit Mirusha, në lokacionin nga Banja e Malishevës në drejtim të qytetit të Malishevës, ju informojmë që Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Lexo më shumë

 • 26 Korrik  

  Reshitaj në Gjakovë, përuron fillimin e punimeve të projektit në vlerë afër gjysmë milion euro

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj së bashku me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, sot kanë përuruar fillimin e punimeve të projektit “Rregullimi i shtratit të Lumit Krena”, projekt ky i cili financohet... Lexo më shumë